Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Raport z kontroli punktów sprzedaży alkoholu w Pieniężnie

2019-11-03 18:00:00 (ost. akt: 2019-11-02 11:44:31)

Autor zdjęcia: pixabay

Zespół ds. kontroli punktów sprzedaży napojów alkoholowych przedłożył informację o wynikach przeprowadzonej w październiku kontroli zezwoleń na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych.

Kontrola dotyczyła prawidłowości korzystania z posiadanych zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, oraz zgodności wysokości wniesionej opłaty z oświadczeniem o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za 2018 rok.

W trakcie dokonywania kontroli, komisja nie zastała osób spożywających alkohol na terenie sklepów lub ich posesji, Na posesjach nie było widać oznak spożywania alkoholu w postaci kapsli czy puszek po piwie. Wszystkie punkty posiadały widoczną informację o szkodliwości spożywania napojów alkoholowych oraz wydruki z kas fiskalnych potwierdzające wartość sprzedaży alkoholu za ubiegły rok. Podane w oświadczeniach kwoty, porównane przez komisję z wydrukami z kas fiskalnych we wszystkich przypadkach zgadzały się co do grosza. Sprzedawcy mieli przygotowane niezbędne dokumenty, dlatego też kontrola odbyła się sprawnie, bez uwag ze strony sprzedawców i komisji.

Wszyscy sprzedawcy zostali zapoznani z konsekwencjami nieprzestrzegania zasad zawartych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Dużo uwagi poświęcono ewentualnym próbom kupna alkoholu przez osoby nieletnie, zakazowi sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym lub na „zeszyt”, spożywania alkoholu w sklepach i na posesji oraz zamykania sklepów o godz.22.00. W każdym punkcie pozostawiono stosowne ulotki i broszurki, także dotyczące punktu konsultacyjno-informacyjnego przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, udzielającego pomocy osobom uzależnionym i członkom ich rodzin.

Coroczne, cykliczne kontrole wykazały, że przyczyniają się one do udaremnienia ewentualnych błędów, czy też rozwiania wątpliwości podczas sprzedaży alkoholu.
Ważne jest, apeluje burmistrz Kazimierz Kiejdo, aby dorośli, a zwłaszcza sprzedawcy pamiętali jak niebezpieczne może być spożywanie alkoholu, szczególnie przez osoby niepełnoletnie. Do wielu ryzykownych i nieodpowiedzialnych zachowań oraz tragedii dochodzi po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu przez młodego człowieka.

opr. wch

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sprawdzam #2813547 | 95.160.*.* 3 lis 2019 20:30

    Witold, kogo to obchodzi?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages