Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

By dojechać na leczenie odwykowe wezwał policyjny patrol

2019-11-04 17:13:06 (ost. akt: 2019-11-04 16:15:16)

Zamiast ‘”podwózki’’ – 500-złotowy mandat. Taki finał miała policyjna interwencja, wywołana przez mężczyznę, który zadzwonił na numer alarmowy grożąc, że zrobi sobie krzywdę. Okazało się, że nie miał pieniędzy na bilet autobusowy.

Policjanci po raz kolejny przypominają i ostrzegają - za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1.500 złotych.

W minioną sobotę około godz. 17:00 na numer alarmowy dodzwonił się mężczyzna, który poinformował, że chce popełnić samobójstwo. Zgłoszenie zostało przekazane policjantom, a ci natychmiast przystąpili do jak najszybszego dotarcia do zgłaszającego. Zaangażowani do działań funkcjonariusze ustalili personalia dzwoniącego, a następnie zapukali do jego drzwi. W trakcie rozmowy z mężczyzną okazało się, że nie chce on nikomu zrobić krzywdy, policyjny patrol był mu natomiast potrzebny, by go podwieźć na leczenie odwykowe. Za wywołaną bezpodstawną czynność funkcjonariusze wręczyli mu ,,bilet’’ w postaci 500-złotowego mandatu.

Policjanci przypominają i ostrzegają - przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji policji, ponieważ wzywając ją bezpodstawnie, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której - w wyniku np. głupiego żartu - patrol policji nie dotrze.

Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1500 złotych.

opr. wch

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bolek #2813893 | 195.191.*.* 4 lis 2019 19:03

    To pewnie WAKiEC alkoholik!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages