Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Strażacy uratowali byka

2019-11-04 21:29:25 (ost. akt: 2019-11-04 21:14:31)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

Jak poinformowała TVBraniewo24, w jednym z gospodarstw rolnych pod Braniewem do szamba wpadł kilkusetkilogramowy byk. Po blisko godzinnej akcji zwierzę zostało uwolnione.

Dziennikarze tvbraniewo24 relacjonowali: „Nietypowe zgłoszenie dotarło do braniewskich strażaków w poniedziałek przed 10.00. Na miejsce skierowano 3 zastępy straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że byk wpadł do znajdującego się w pobliżu obory szamba. Ratownicy mieli trudne zadanie, gdyż 800 kg zwierzę znajdowało w wąskim, głębokim zbiorniku.W pierwszej kolejności ratownicy wypompowali nieczystości i rozebrali barierkę, która utrudniała dostęp do zwierzęcia. Następnie, dzięki pomocy jednego z mieszkańców, który dysponował ładowarką udało się rozkopać zbiornik i zrobić wyjście po którym ręcznie wyciągnięto byka”.

- Głównym celem, który nam przyświecał było bezpieczeństwo zwierzęcia, ale ten zwierzak mógł tez dla nas stanowić zagrożenie, dlatego staraliśmy się nie potęgować jego zdenerwowania – powiedział stacji mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages