Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Braniewscy uczniowie – bezpieczni i odblaskowi

2019-11-07 07:40:23 (ost. akt: 2019-11-07 07:35:12)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

Poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym – to główny cel trwających spotkań przedstawicieli Policji i lokalnych władz samorządowych z uczniami. Każdej edukacyjnej prelekcji towarzyszy przekazanie dzieciom odblasków.

Ostatnio nadkom.Tadeusz Telenga – komendant powiatowy Policji w Braniewie wspólnie ze starostą Karolem Motyką oraz burmistrzem Braniewa – Tomaszem Sielickim wyruszyli do Szkoły Podstawowej nr 5.

Celem tej niecodziennej wizyty było zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców miasta, poprzez wyposażenie ich w odblaski. W trakcie spotkania podkreślano zebranym jak istotną rolę spełniają odblaskowe elementy, zachęcając tym samym dzieci, by zwłaszcza w porze jesiennej byli widoczni na drodze. Po teorii nadszedł czas na praktykę. 7-latkowie wyruszyli z dzielnicowym na edukacyjny spacer. Uczniowie przemierzając kolejne pasy uczyli się, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni.

Działania realizowane są w ramach projektu pn. ,,Patrz na mnie – poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na terenie miasta Braniewa’’ sfinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

opr. wch

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages