Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Od aktywności fizycznej do umysłowej

2019-11-24 11:17:31 (ost. akt: 2019-11-24 11:26:57)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

| Już po raz trzeci Stowarzyszenie ,,Warmiaczek” działające przy SP Nr 5 wyszło z inicjatywą nagrodzenia uczniów, którzy w minionym roku szkolnym otrzymali miano ,,Jednego/nej z Dwudziestu Dwóch Wspaniałych." Uczniowie aktywnie i miło spędzili czas.

O tym, jak ważna jest aktywność młodych ludzi wiedzą wszyscy, którym zależy na harmonijnym rozwoju każdego dziecka. Świadomość własnego ciała, a w szczególności pracy naszego mózgu to niezbędne minimum wiedzy, która pozwala nam świadomie wybierać te aktywności, które wspomagają rozwój dzieci, młodzieży, bądź utrzymują w dobrej kondycji psychofizycznej dorosłego człowieka. W związku z powyższym już po raz trzeci Stowarzyszenie ,,Warmiaczek” działające przy SP Nr 5 wyszło z inicjatywą nagrodzenia tym razem uczniów, którzy w minionym roku szkolnym otrzymali miano ,,Jednego/nej z Dwudziestu Dwóch Wspaniałych."

https://m.wm.pl/2019/11/orig/img-20191107-wa0001-1-592302.jpg

Zgodnie z planem udaliśmy się do Elbląga, który w swojej ofercie od niedawna posiada piękny obiekt do aktywności fizycznej tzw. Activiti Park przy ulicy Fabrycznej. Warto podkreślić urodę tego miejsca, gdyż jest to budynek po byłym zakładzie szklarskim czytaj: (szkło artystyczne i użytkowe do dekoracji wnętrz). Trzeba przyznać, że oprócz miłej obsługi właścicieli, oraz pięknego wyposażenia, czyli trampolin, basenu piankowego i innego oprzyrządowania ogromne wrażenie robi wnętrze przypominające galerię sztuki szkła artystycznego. Witryny okienne opatrzone ryflowanym, nienachalnym szkłem, wzrok przykuwają witraże, które zdobią ściany i okna. Młodzież szalała przez godzinę pod czujnym okiem trenerów.

Po wysiłku skorzystaliśmy z gościnności obsługi. Uczestnicy posilili się słodką bułką i owocowym napojem. Było coś dla ciała, było też dla ducha! Udaliśmy się zatem w kierunku Starego Miasta na ul. Zamkową do Biblioteki Elbląskiej a określając ściślej do biblioteki dziecięcej BULAJ. Na początek p. K.Adamska zaprowadziła nas do kameralnej sali kinową stanowiącej o dodatkowym atucie biblioteki. Wyświetlony film nawiązywał do ponoć prawdziwej historii powstania komiksu dla dzieci autorstwa pewnego francuskiego projektanta rzeczy użytkowych. Poznaliśmy perypetie rodziny a szczególnie chłopca, zaprzyjaźnionego z nim cocelspaniela Fifi i małego żółwia. Film był zabawny i pouczający. Mogliśmy poznać najstarszą prawdę, że lojalność, szczerość i uczciwość w przyjaźni może zdziałać cuda. Po projekcji uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojego refleksu i spostrzegawczości korzystając z technik i zabaw interaktywnych.

W wyjeździe uczestniczyło 17 uczniów pod opieką pań: H. Idzikowskiej i J. Witkowskiej.
Koszty związane z wyjazdem zostały sfinansowane ze środków działającego Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli ,,Warmiaczek." Przekąskę w postaci słodkiej bułki i soku owocowego dzieci otrzymały ze środków szkolnych. Za co bardzo dziękujemy pani dyrektor W. Nowakowskiej.
Mamy nadzieję na dalsze super wyniki w nauce i w zachowaniu naszych uczniów, oraz na wspólny wyjazd w przyszłym roku szkolnym.

Opracowała: J. Witkowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Witold Chrzanowski #2824149 | 5.173.*.* 25 lis 2019 14:09

  ...i jeszcze jedno: nie ma takiej rasy jak "cocelspaniel" jak jest w tekście. Jest Cocker Spaniel. Nie można tu mieć pretensji do opracowującej tekst nauczycielki, ale redaktor odpowiadający za wrzucenie tekstu do Internetu mógłby się bardziej postarać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Witold Chrzanowski #2823900 | 5.173.*.* 25 lis 2019 07:27

  A ta szkoła to z jakiej miejscowości?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages