Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Pasja stała się sposobem na życie

2019-12-06 21:55:34 (ost. akt: 2019-12-06 21:59:37)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Rękodzieło to nie tylko jej pasja, ale również sposób na życie. - Dzięki swojej pasji nauczyłam się, co to jest ciężka praca, wytrwałość i przede wszystkim ogromna pokora. Robię to, co naprawdę uwielbiam - przyznaje pani Agnieszka z Braniewa.

- Pasja to dla mnie oderwanie się od rzeczywistości. Robienie tego, co kocham, co daje mi satysfakcję i radość - mówi pani Agnieszka Mackiewicz z Braniewa. - Wzbogaca moje życie i pozwala choć na chwilę stać się kimś zupełnie innym niż tylko „szarym człowiekiem”. Daje mi satysfakcję, kiedy widzę radość obdarowanego moimi pracami. Dla pasji zrezygnowałam z pracy w biurze. Jakieś 8 lat temu postawiłam wszystko na jedną kartę, odeszlam z pracy i założyłam swój własny sklepik z rękodziełem. Nie żałuję i za nic w świecie nie zamieniłabym tej pracy na inną.

Jej przygoda z rękodziełem rozpoczęła się już w dzieciństwie. Jej babcia Genowefa często przygotowywała różne wyroby do Cepeli, również mama Irena szyła i szydełkowała. Pani Agnieszka często przyglądała się ich pracy i próbowała swoich sił. Początkowo przygotowywała jedynie drobne przedmioty. Kiedy wyszła za mąż, urodziła dwóch synów: Patryka i Kamila brakowało jej czasu na pasję. Dzieci dorosły i pani Agnieszka coraz częściej sięgała po skrawki materiałów i szyła, bądź szydełkowała. Z upływem czasu jej pasja pogłębiała się, a półki i ściany zapełniała coraz to nowszymi i ciekawszymi wyrobami rękodzielniczymi.

https://m.wm.pl/2019/12/orig/img-20191201-185423-595553.jpg

- Taka to już rodzinna tradycja. Widać talent mamy z pokolenia na pokolenie - śmieje się pani Agnieszka. - Jako dziecko lubiłam patrzeć jak ze skrawków kolorowego materiału lub nitek powstawały piękne stroje, serwety i inne cudowności. W zasadzie wszyscy w rodzinie coś robili, ja też podpatrywałam i samodzielnie próbowałam coś wyczarować. W końcu tez odkryłam w sobie talent i pasję. Okazało się, że radość z tworzenia jest wielka.

Pewnego dnia doszła do wniosku, że samo szycie i szydełkowanie to dla niej za mało. Zawsze chciała nauczyć się robić na drutach, szyć, haftować… Postanowiła więc pójść w tym kierunku i zainwestować w siebie. Choć wiele osób uważało, iż jest to staroświeckie, jednak ona nie zrażała się. Odkryła bowiem coś, co dawało jej chęć do życia, dzięki czemu mogła się codziennie rozwijać, iść do przodu. To właśnie jest jej pasja.

- Dzięki swojemu hobby nauczyłam się, co to jest ciężka praca, wytrwałość i przede wszystkim ogromna pokora - przyznaje pani Agnieszka. - Z czasem zaczęłam eksperymentować i tak znalazłam się na obecnym etapie. Otworzyłam sklep z rękodzielem "Kuferek Agi". To wyjątkowo czasochłonne hobby, ale dzięki niemu zapominam o codziennych problemach. Zajmuję się pracą i jestem szczęśliwa, bo robię to, co naprawdę lubię. Do tej pory byłam raczej typem człowieka, który szybko rezygnował z zadań, których realizacja przysparzała wielu kłopotów i zbyt długo trwała. Dziś, tak już nie jest. Stałam się osobą, która dąży do celu, nie patrząc na to ile wysiłku i pracy będzie ją to kosztować. To właśnie ta satysfakcja z samej siebie i swoich osiągnięć daje jej napęd do życia i wiarę we własne możliwości.

https://m.wm.pl/2019/12/orig/img-20190120-095912-595555.jpg

Pani Agnieszka ma 46 lat i ogromny optymizm. Swoim uśmiechem i radością z łatwością zjednuje sobie ludzi. Jest typem perfekcjonistki i wszystko chce zrobić najlepiej, jak potrafi. Kiedyś nie potrafiła przyjmować porażek. Dzięki rozwojowi swojej pasji nauczyła się ogromnego dystansu – do samej siebie, ludzi ją otaczających oraz swoich niepowodzeń. Pozwoliło jej to zmienić zupełnie swoje życie. Pasja nie stała się po prostu zwykłym hobby, ale jest dla niej czymś więcej – sposobem na zrozumienie świata.

Teraz w czasie przedświątecznym wykonuje najwięcej ozdób choinkowych oraz przeróżnych prezentów. Wykonuje bombki ażurowe,szydełkuje aniołki, maskotki z bajek i lalek personalizowanych. Pierwszą taką lalkę wykonała dla swojej 3-letnie wnuczki Nikoli. Świąteczne ozdoby i dekoracje to prawdziwe pole do popisu dla jej inwencji twórczej.

- Rękodzieło pozwala nauczyć pokory i ogromnej cierpliwości, uświadamia, iż każdy z nas przy odrobinie chęci jest w stanie wyczarować coś z niczego - mówi pani Agnieszka. - Żeby nauczyć się robić takie rzeczy nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na specjalistyczne kursy. Można szkolić się samemu, w domu. W dobie internetu dostępnych jest wiele darmowych filmików instruktażowych, gazetek specjalistycznych oraz innych podobnych materiałów. Każda z moich prac jest wykonana z największą starannością, wkładam w nią mnóstwo pracy i serca. I każda jest niepowtarzalna.

W jej życiu nie ma czasu na nudę. Ma wciąż wiele pomysłów, chciałabym się jeszcze sporo nauczyć, spróbować nowych technik.
- Bardzo mi miło jak widzę, że na widok moich wyrobów ludzie się uśmiechają - zdradza. - Warto mieć taką pasję, ponieważ radość z każdego wykonanego dzieła oraz możliwość wręczenia go bliskiej osobie daje nieocenioną satysfakcję, dumę oraz radość.

Joanna Karzyńska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Monia #2832007 | 185.138.*.* 9 gru 2019 08:17

  Serdecznie gratuluję Pani odwagi. Robi Pani wspaniałe rzeczy. Najważniejsze to być sobą, a Pani przy tym sprawia Pani przyjemność. Zazdrośni i zawistni niech duszą się swoim jadem, na nich nie ma Pani wpływu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Katarzyna #2831889 | 188.147.*.* 8 gru 2019 18:29

  Jest Adwent. W olsztyńskich kościołach odprawiane są roraty: 1 w katedrze codziennie o godz. 6:00 (ul Staszica); 2 w parafii św. Józefa codziennie o godz. 6:30 (ul. Jagiellońska); 3 w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka codziennie o godz. 6:30 (ul. Kopernika); 4 w parafii u Franciszkanów przy dworcu codziennie o godz. 6:30 (ul. Dworcowa); 5 w parafii NMP Ostrobramskiej dziennie o godz. 7.00 (ul. Pana Tadeusza). Maryja, Jezus i Józef zapraszają.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. cyf #2831710 | 89.228.*.* 8 gru 2019 09:15

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. ania s purdy vel serdel na kaczych łapach to wybitna osobowosc nie tylko w gminie a le i w powiecie wszyscy podziwiajo jo.

  2. quiss #2831602 | 89.228.*.* 7 gru 2019 19:57

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. czemu ania s purdy jest taka tempa??????????????????????????????????? ??ludzie?????????????????????????????cze mu?????????????????????????????????????? ?????????????????????????????

  3. knurry spurdy #2831597 | 89.228.*.* 7 gru 2019 19:47

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. tylko nasza nasza nasza ania s purdyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy tylko nasza gwiazdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa wiu

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages