Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Dwa pożary altan ogrodowych

2019-12-22 12:10:25 (ost. akt: 2019-12-22 12:43:57)

Autor zdjęcia: KP PSP w Braniewie

W sobotę 21 grudnia służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie dwukrotnie odebrała zgłoszenia dotyczące pożaru altan ogrodowych.

Do pożarów doszło na terenie ogródków działkowych położonych w Braniewie przy ulicy Łąkowej. Pierwsze zgłoszenie dotyczące pożaru strażacy otrzymali o godz. 12:57. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie. Po kilkudziesięciu minutach pożar altany został opanowany a wnętrze dogaszone.

Kolejne zgłoszenie dotyczące ponownie pożaru altany wpłynęło w odstępie około godziny od pierwszego zdarzenia. Tym razem ogniem objęte były dwie altany ogrodowe oraz pobliskie drzewa iglaste. Gęsty dym niszczonych obiektów widoczny był ze znacznej odległości. Tym razem na miejsce skierowano łącznie trzy pojazdy gaśnicze z PSP i WSP. Strażacy oprócz gaszenia pożaru palących się obiektów skupili się również na sprawdzeniu czy nie ma osób poszkodowanych oraz dodatkowo ograniczeniu ognia przed przedostaniem się na inne altany ogrodowe. Z uwagi na silne zadymienie ratownicy pracowali w aparatach powietrznych.

Po ponad godzinnych działaniach pożar został ugaszony a pogorzelisko sprawdzone czy nie ma ukrytych zarzewi ognia. Kolejnym istotnym utrudnieniem w działaniach gaśniczych był dojazd w pobliże palących się obiektów. Wąskie drogi oraz grząski grunt skutecznie ograniczały dotarcie pojazdów pożarniczych.

Łącznie w wyniku dwóch zdarzeń trzy altany ogrodowe zostały zniszczone przez ogień, dodatkowo zniszczeniu uległo wyposażenie obiektów znajdujących się wewnątrz oraz drzewa ogrodowe.

Opracował: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kynio #2839089 | 188.147.*.* 23 gru 2019 09:28

  Nowy gatunek drzew - drzewa ogrodowe

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Robert #2838993 | 89.64.*.* 22 gru 2019 20:34

  Szybkie podpalenia mała atrakcja szkoda domków

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages