Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Posiadał narkotyki i kierował bez uprawnień

2020-05-07 08:00:00 (ost. akt: 2020-05-06 22:12:05)

Autor zdjęcia: ilustracja do tekstu

Policjanci z "drogówki'' uniemożliwili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy. 22-latek nie tylko posiadał narkotyki, ale i prawdopodobnie znajdował się pod ich działaniem podróżując. Jakby tego było mało, przewoził partnerkę w zaawansowanej ciąży oraz troje małych dzieci, którym nie zapewnił wymaganego bezpieczeństwa podczas jazdy.

We wtorek 5 maja o godz.11:00 policjanci z braniewskiej ,,drogówki" zatrzymali do kontroli nadjeżdżające auto. Za kierownicą siedział młody mężczyzna.

Już od samego początku 22-latek zachowywał się podejrzanie, z opóźnieniem reagując na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia. Przeprowadzone badanie wykazało, że w chwili kontroli był najprawdopodobniej pod działaniem marihuany.

Mundurowi dokładnie sprawdzili pojazd kierowcy znajdując w jego wnętrzu woreczek z zawartością białego proszku. Użyty przez policjantów tester zidentyfikował substancję jako amfetaminę. Nie były to jednak jedyne przewinienia młodego kierowcy.

Mężczyzna podróżował z partnerką w zaawansowanej ciąży, a na tylnej kanapie auta siedziało troje dzieci spośród których tylko jedno było przewożone w sposób prawidłowy. Co więcej, sprawdzenia w policyjnych systemach wykazały, że mężczyzna ma zatrzymane uprawnienia do kierowania.

Za popełnione wykroczenia 22-latek został ukarany mandatami na łączną kwotę 800 złotych. Z miejsca kontroli mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie zajęli się nim kryminalni.

Podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że prowadził pod działaniem środków odurzających – odpowie także za kolejne przestępstwo.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (6 maja) wydaniu m.in.


Pandemia zabiera Polakom pracę
Czy wzrośnie zasiłek dla bezrobotnych? Prawdopodobnie tak, zgodnie z tym, co mówił w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Zasiłek miałby wzrosnąć o ponad połowę, do 1300 zł brutto. Być może pojawi się też dodatek solidarnościowy.

Michał Piotr Wypij (politolog) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 20
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Porozumienie Gowina
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynPolityczne szachy mają granice
Czy posłowie Porozumienia poprą ustawę o korespondencyjnym wyborze prezydenta? Jakie mogą być skutki takiej decyzji: rozpad koalicji, dymisje w rządzie? O tym rozmawiamy z Michałem Wypijem, olsztyńskim posłem Porozumienia.

Działkowcy zapłacą więcej za wodę
To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który uznał, że działkowcy, to nie... rolnicy. Wyższe opłaty za wodę to pokłosie suszy, która zmusza do oszczędzania wody na wszelkie możliwe sposoby.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages