Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

17 laptopów dla uczniów

2020-06-04 10:00:00 (ost. akt: 2020-06-04 07:06:54)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy we Fromborku

Gmina Frombork, dzięki wsparciu środków zewnętrznych, będzie mogła kupić 17 laptopów dla uczniów z Zespołu Szkół we Fromborku.

Gmina Frombork otrzymała dofinansowanie w wysokości 44 999,85 zł ze środków zewnętrznych na realizację grantu pn. „Zdalna Szkoła w Gminie Frombork" w ramach projektu „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Celem projektu jest zapewnienie dostępu do sprzętu umożliwiającego realizację podstawy programowej dla potrzebujących uczniów z Gminy Frombork. Dzięki otrzymanej dotacji zakupiono 17 laptopów z systemem operacyjnym oraz programami wspierającymi naukę zdalną, które zostaną przekazane do Zespołu Szkół we Fromborku. Następnie sprzęt trafi do uczniów, którzy nie mają warunków technicznych do uczestnictwa w kształceniu zdalnym.

2 czerwca w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy we Fromborku Burmistrz Zbigniew Pietkiewicz podpisał porozumienie z dyrektor Zespołu Szkół Sylwią Mechlińską o przekazaniu w bezpłatne używanie laptopów do Zespołu Szkół, które będą wykorzystane do celów związanych z realizowaną przez placówkę działalnością dydaktyczną.

Efektem realizacji projektu będzie umożliwienie zdalnej edukacji uczniom i aktywne włączenie się w codzienne zajęcia szkolne. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Środki na realizację grantu pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach.

Urząd Miasta i Gminy we Fromborku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. szczęka dyrektora #2929455 | 83.23.*.* 4 cze 2020 23:35

    a gdzie wice? w kadrze się nie miesci hahahahahhaha

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages