Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Kto oczyści koryto rzeki?

2020-06-25 09:38:58 (ost. akt: 2020-06-25 09:40:50)

Autor zdjęcia: na

Brzeg i koryto rzeki Pasłęki odstrasza swoim wyglądem, a, jak zauważa radny Andrzej Krzywiec, miejsce to powinno być wizytówką Braniewa. Czy uda się oczyścić ten teren?

— Ponawiam pytanie odnośnie oczyszczenia linii brzegowej między mostem głównym, a mostem technicznym – mówił podczas XVIII sesji Rady Miasta radny Andrzej Krzywiec. — Chodzi o zaleganie różnych nieczystości. Ja wiem, że to nie jest własność miasta, ale może poprzez jakiekolwiek pismo zmusić właściciela do tego, żeby ten teren doprowadził do zadowalającego stanu, żeby to mogła być wizytówka naszego miasta. Ten teren musi być też wykoszony. Niestety, ale cały jest zaniedbany.

— Jeżeli chodzi o koryto rzeki Pasłęki i przylegającej do nego linii brzegowej, to właścicielem tych gruntów są Wody Polskie — odpowiadał burmistrz Tomasz Sielicki. — W tym tygodniu pracownicy urzędu oraz dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej prowadzą rozmowy z Wodami. Te prace związane z oczyszczeniem koryta rzeki i brzegu rzeki Pasłęki już są zlecone. Myślę, że to niebawem nastąpi.

Radny Krzywiec zwrócił również uwagę na problem koszenia terenów zielonych w całym mieście. — Nasz teren miejski również wymaga koszenia. W szczególności warto zwrócić uwagę na miejsce przy amfiteatrze przy ul. Kromera. Tam chwasty są już na wysokości 1 metra.

— Jeśli chodzi o wykaszanie zielonych terenów miasta, to prace są cały czas prowadzone – odpowiadał burmistrz. — Pamiętajmy o tym, że tych terenów jest bardzo dużo. Zabezpieczyliśmy już środki na zakup dodatkowego sprzętu, staramy się na bieżąco wszystko kosić, ale mamy ograniczone moce przerobowe. Mamy również w planach zatrudnienie dodatkowych pracowników do koszenia. W każdym razie dostrzegamy problem i staramy się go na bieżąco rozwiązywać.

na

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Alek #2940009 | 88.156.*.* 28 cze 2020 22:46

  Proponuję naszym decydentom by się przesiedli z samochodu na rower i wybranie się ścieżką rowerową nad rzeka Pasłęką którą tak opisywano w czasach jej budowy która jest wizytówką Braniewa dla gości z rożnych stron Polski i zobaczą jaką przyjemnością jest jazda rowerem tą trasą do Fromborka i proponowałbym chociaż dwa razy w roku na skoszenie trawy przy tej ścieżce lub zainteresowanie instytucji za to odpowiedzialnej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. luck #2939869 | 93.105.*.* 26 cze 2020 17:57

  Trzeba wysłać osoby koszące na szkolenie chyba do Rejonu Dróg. Tam fachowa ekipa. Wszystko (samochody , budynki) osłaniają płachtą. Ekipa z ABK na żywioł. Nie można później doczyścić ścian od trawy. Kiedyś się ktoś zdenerwuje i firma będzie płacić za malowanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Antysystem #2939404 | 37.248.*.* 26 cze 2020 00:53

  Koryto najlepiej czyszczą urzedasy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages