Pięć medali lekkoatletów Truso

2020-08-12 12:00:00(ost. akt: 2020-08-12 10:20:21)
LEKKOATLETYKA\\\ W Pasłęku odbyły się mistrzostwa województwa Warmińsko - Mazurskiego juniorów i juniorów młodszych. W mistrzowskich zmaganiach startowali lekkoatleci MKS Truso Elbląg. Podopieczni trenera Czesława Nagy zdobyli pięć medali: trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy.
Na najwyższym podium stanęli:w kategorii juniorek Maja Dalidowicz w biegu na 800 metrów z czasem 2:24,27 min, oraz w kategorii juniora młodszego: Kacper Lewalski na 400 m z czasem 50,25 sek i Dominik Rudowski z czasem 2:00,98 min, srebrny medal na 1500 metrów wywalczyła w kategorii juniorek młodszych Patrycja Radziewicz 5:54,14 a brązowy medal na 800 m wywalczyła Emila Kalinowska 2:35, 93. W zawodach poza konkursem brali udział także młodzicy. Bardzo dobry wynik na 1000 m z przeszkodami uzyskał Michał Rodziewicz (2:50,47). Jest to aktualnie drugi wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej. Dzień wcześniej (sobota) w Gdańsku w biegu na 400 m Kacper Lewalski uzyskał czas 48,94 sek,to także jest drugi rezultat w Polsce w kategorii juniora Ķłodszego.