Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Tragiczny finał kąpieli - zginął mężczyzna

2020-08-14 08:59:11 (ost. akt: 2020-08-14 09:04:56)

Autor zdjęcia: KP PSP Braniewo

Wczoraj, po godzinie 19:00 straż pożarna z Braniewa rozpoczęła poszukiwania zaginionego mężczyzny. Jego rzeczy osobiste leżały na brzegu rzeki Pasłęki. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny.

13 sierpnia 2020 roku kilka minut po godz. 19:00 braniewscy strażacy rozpoczęli poszukiwania zaginionego mężczyzny, którego rzeczy osobiste znalezione zostały na brzegu rzeki Pasłęki.

Działania poszukiwawcze strażacy prowadzili na terenie miasta Braniewa w górnej części rzeki Pasłęki. W akcji wzięli udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, strażacy – ochotnicy z jednostki OSP Braniewo oraz funkcjonariusze braniewskiej policji. Dodatkowym wsparciem była Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno - Nurkowego z JRG PSP nr 2 w Elblągu.

- Działania poszukiwawcze prowadzone były dwutorowo zarówno z wykorzystaniem dwóch jednostek pływających jak również pod powierzchnią wody, gdzie pracowali nurkowie PSP - informuje bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie. - Dodatkowo sprawdzana była również linia brzegowa rzeki Pasłęki. Po kilkudziesięciu minutach prowadzonych prac podwodnych nurek odnalazł zaginioną osobę, którą wyciągnięto na powierzchnię. Niestety obecny na miejscu ratownik medyczny z braniewskiego zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon 36 letniego mężczyzny. Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśniają braniewscy policjanci. Działania strażaków zostały zakończone kilkanaście minut po godz. 22:00.

Mundurowi zwracają się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z kąpieli w ciekach i zbiornikach wodnych.

oprac. K

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages