ZATOKA II ORAZ ZALEW BEZ PUNKTÓW

2020-10-05 12:00:00(ost. akt: 2020-10-05 13:24:56)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

PIŁKARSKA KLASA A. GRUPA 2. Minionej 10.kolejki spotkań piłkarze rezerw Zatoki Braniewo oraz Zalewa Frombork nie zaliczą do udanych. Oba zespoły poniosły porażki z niżej notowanymi drużynami, co należy uznać za spore niespodzianki.
• Agat Jegłownik — Zalew Frombork 4:2 (3:1)
1:0 — Sznajder (10), 2:0,3:0 — Lachowicz (20,34), 3:1 — Jasicki (43), 3:2 — Paszkiewicz (49), 4:2 — Rogala (80)

ZALEW: Łowicki — Blumerski (46 Witkowski), Paszkiewicz, Moczadło, Rebel, Purzycki (83 Wysocki), Jasicki (67 Kuczkowski), Szpakowski, Kaszlej (80 Tylzanowski), Wiśniewski, Piotrowicz.

W fatalnym stylu rozpoczęła mecz drużyna znad Zalewu Wiślanego. Już po 20 min gry, drużyna gospodarzy, po błędach w defensywie gości prowadziła już 2:0. Po stracie drugiej bramki drużyna stanęła w miejscu, wykorzystał to nasz rywal i zdobył kolejnego gola — informuje trener Zalewa Paweł Karpowicz. Kiedy widmo porażki zaczęło zaglądać w oczy piłkarzom gości, ci się jednak zmobilizowali i jeszcze przed przerwą, po zespołowej akcji, Paweł Jasicki wyszedł sam na sam z bramkarzem miejscowych i umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą Wojciech Purzycki mógł zdobyć kontaktowego gola, ale nie wykorzystał dobrej sytuacji w polu karnym. W drugiej połowie role się odwróciły i to Zalew prowadził grę. Już w 49 min gry kontaktowego gola z odległości 20 metrów zdobył Miłosz Paszkiewicz. Przyjezdni dążyli za wszelką cenę do zmiany rezultatu, ale mieli pecha. Piłka po uderzeniu Damiana Witkowskiego trafiła w słupek, a po strzale Filipa Wysockiego w poprzeczkę. W okre4sie sporej przewagi drużyny z Fromborka, zespół z Jegłownika w 80 min gry wyprowadził kontrę, która zakończyła się powodzeniem. Na listę strzelców wpisał się Rogala i tym samym ustalił wynik spotkania. W ostatnich 10 min gry, goście mieli jeszcze szanse na poprawienie rezultatu, ale dobre sytuacje zmarnowali: Sebastian Wiśniewski, Paszkiewicz — nformuje trener Karpowicz. Była to pierwsza porażka Zalewa w tym sezonie na boisku rywala.

• Zagłada Lisów — Zatoka II Braniewo 1:0 (1:0)
1:0 — ... (20)
ZATOKA II: Pruchniewski — Wnuk (88 Bieniuszewicz), Ruda (60 Kicmanik), Lewandowski (70 J. Pszczołowski), Kimso (85 Szczypiński), P. Pszczołowski, Jastrzębski (89 Borysiak), Rutkowski, Wos, Uhryn, Jakimczuk.

Braniewianie do tego spotkania przystępowali w roli faworyta i inny wynik jak zwycięstwo nie wchodziło w rachubę. Niestety goście mocno się zawiedli, bo zakończyli spotkanie bez zdobyczy punktowej. Gospodarze od początku spotkania grali z dużą determinacją, mocno cofnięci w defensywnie i czekali tylko na błędy gości, by wyprowadzić kontrę — informuje kierownik drużyny braniewskiej Eugeniusz Kasperek. Właśnie po jednej z takich akcji, zawodnik gospodarzy strzałem z 15 metrów tuż przy słupku, umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu, jeszcze bardziej zwarliśmy szyki i atakując całym zespołem uzyskaliśmy zdecydowaną przewagę — Tak na dobrą sprawę jeszcze do przerwy powinniśmy prowadzić 3:1, ale gospodarzy od utraty bramek, dwukrotnie po strzałach Piotra Lewandowskiego i Daniela Jastrzębskiego ratował słupek, a po uderzeniu Kamila Jakimczuka spojenie słupka z poprzeczką — mówi Kasperek. Po przerwie nadal przeważaliśmy, ale na przeszkodzie do zdobycia gola, stał na bramce Jurgielewicz, który dzięki swoim udanym interwencjom zapewnił trzy punkty swojej drużynie — dodaje.

• Pozostałe mecze 10.kolejki: Iskra Smykówko — Piast Wilczęta 1:1, Pama Powodowo — Polonia Markusy 3:1, Wałsza Pieniężno — Syrena Młynary 4:6, MKS Miłakowo — KS Tyrowo 1:2. Pauzował Pomowiec Gronowo Elbląskie