Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Jeden weekend, dwóch pijanych kierowców i dwie kolizje

2020-12-07 13:48:25 (ost. akt: 2020-12-07 13:51:27)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Czy dwóch kierowców z terenu powiatu braniewskiego, poza zamiłowaniem do motoryzacji, mogło coś połączyć? Jak pokazuje policyjna praktyka – wszystko jest możliwe. Otóż obaj spowodowali kolizję i każdy z nich zdecydował się wsiąść za kółko po alkoholu.

Do pierwszej z kolizji doszło w minioną sobotę (05.12) około 17:30. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani wówczas na teren gminy Płoskinia.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierowca skody nieprawidłowo wykonał manewr skrętu, w wyniku czego uderzył w inny samochód. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny – okazało się, że wsiadł za tzw. kółko, mając blisko promil alkoholu w organizmie.

Dzień później (06.12) funkcjonariusze zostali powiadomieni o kolejnym niebezpiecznym kierowcy, tym razem na terenie gminy Braniewo. Przebieg zdarzenia był bardzo podobny do sobotniej kolizji. Pijany kierowca rozpoczął cofanie i uderzył w prawidłowo zaparkowane inne auto. Jazda pod wpływem alkoholu nie była jednak jedynym przestępstwem, które popełnił mężczyzna. Sprawdzenia w służbowych systemach wykazały, że kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca 2021.

Policjanci przypominają i ostrzegają – NIE ma pobłażania wobec pijanych kierowców na naszych drogach.

KPP Braniewo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages