Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Potrącony pieszy trafił do szpitala. Sam wtargnął pod koła?

2020-12-28 08:04:38 (ost. akt: 2020-12-28 08:08:20)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na dwuetapowym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 39-latek wszedł wprost pod jadące volvo. W chwili zdarzenia mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Czynności w tej sprawie trwają.

W środę (23.12) około godz. 21:30 oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ul.Kościuszki. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów oraz karetkę pogotowia. Na skutek odniesionych obrażeń 39-letni mężczyzna musiał zostać przetransportowany do szpitala. Funkcjonariusze obecni na miejscu przystąpili do wyjaśniania okoliczności wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy, który korzystał z przejścia dwuetapowego, oddzielonego wysepką, wtargnął pod jadące volvo. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 39-latek był pod działaniem alkoholu. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, gromadząc przy tym niezbędną dokumentację, na podstawie której sprawą zajmą się teraz kryminalni.

Policjanci przypominają i ostrzegają:
zgodnie z obowiązującymi przepisami przejście dwuetapowe należy traktować jako dwa odrębne przejścia, a pieszy znajdujący się na wysepce ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi, który znajduje się na jezdni. Szczególną ostrożność muszą zachować także kierowcy, którzy dostrzegając pieszego już na przejściu, powinni ustąpić mu pierwszeństwa. Należy pamiętać, że sam fakt korzystania z tzw.zebry nie upoważnia pieszego do wchodzenia na przejście bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zapominajmy także, jak istotną rolę w kwestii naszego bezpieczeństwa, szczególnie w porze jesienno-zimowej, odgrywają odblaski. Ten niewielki element powoduje, że kierowcy mają szansę na znacznie szybszą reakcję, co bezpośrednio wpływa na podniesienie bezpieczeństwa pieszych.

KPP Braniewo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #3029362 | 31.0.*.* 28 gru 2020 19:55

    a w Braniewie większość uważa, że to kierowca ma uważać, ostatnio matka idąca z wózkiem nawet nie spojrzała czy coć nadjeżdża i wlazła mi na pasy, szkoda dzieciaka, bo ją bym chętnie "puknął" za brak rozumu

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages