Ciężko wywalczone zwycięstwo Zatoki [ZDJĘCIA]

2021-03-30 09:01:19(ost. akt: 2021-03-30 09:03:53)

Autor zdjęcia: M. Końpa

Drugi mecz z rzędu na wiosnę, wygrali piłkarze Zatoki Braniewo. Na trudnym terenie w Pasymiu, pokonali tamtejszych Błękitnych 4:3. Zwycięskiego gola podopieczni trenera Piotra Zająca, strzelili w piątej minucie w doliczonym czasie gry.
• Błękitni Pasym — Zatoka Braniewo 3:4 (3:1)

1:0 — Malanowski (6), 1:1 — Graczyk (12), 2:1 — Krzewski (17), 3:1 — Nosowicz (20 karny), 3:2 — Sawicki (76), 3:3 — Wolak (86), 3:4 — Sawicki (90+5)
BŁĘKITNI: Brzozowski — Kaczyński, Nosowicz, Chrzanowski, Malanowski, Dobrzyński, Kowalewski, Kulesik (55 Duplicki), Świercz, Stańczak (65 Chlebowski), Krzewski (80 Kępka)

ZATOKA: Lichoład — Koczara, Chomko, Korkliniewski, Kimso (46 Urbański), Szpakowski (62 Lewandowski II), Rynkowski, Wolak, Sawicki, Jastrzębski (70 Niewiadomski), Graczyk.

Drużyna gospodarzy, prowadzona przez grającego trenera Patrycjusza Malanowskiego, na własnym boisku, jest zawsze groźna, nawet i dla najlepszych. Pasymianie, przystępowali do meczu z mocnym postanowieniem zdobycia trzech punktów, i tym samym zrehabilitowania się, za poniesioną porażkę w pierwszej rundzie aż 1:6.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Błękitnych i cała pierwsza odsłona spotkania, przebiegała po dyktando miejscowych — ocenia kierownik braniewskiego zespołu Marcin Końpa. Już w szóstej minucie, otworzyli oni wynik spotkania i tym samym wyszli na prowadzenie, nie bez winy defensywy gości. Długie podanie ze środka boiska w pole karne otrzymał Patrycjusz Malanowski i wykorzystując błąd w komunikacji bramkarza z obrońcami, wyszedł na czystą pozycję i będąc sam na sam z Janem Lichoładem, nie zmarnował sytuacji.

Długo się tym prowadzeniem miejscowi nie cieszyli. W 12 min podanie Oskara Rynkowskiego sfinalizował Kamil Graczyk, który uderzając z jedenastu metrów głową, doprowadził do remisu. Pięć minut później, gospodarze, ponownie wyszli na prowadzenie. Niepilnowany w polu bramkowym Radosław Krzewski, z bliska posyła piłkę do siatki.

Jeszcze w pierwszej odsłonie tego meczu, gospodarze zdobyli trzeciego gola i jak się później okazało ostatniego. W polu karnym Malanowskiego sfaulował Daniel Jastrzębski, a karnego na bramkę zamienił Bartosz Nosowicz.

W trakcie przerwy trener Piotr Zając, udzielił swoim zawodnikom ostrej reprymendy, która miała poskutkować na dalszą część spotkania. Braniewianie mieli grać z większym zaangażowaniem, dążąc do zmiany wyniku. I tak też przebiegała ta druga część spotkania — informuje Marcin Końpa. Od początku, byliśmy częściej przy piłce i to myśmy dyktowali warunki gry — dodaje.

Czas uciekał, a na kwadrans przed końcem, gospodarze nadal wygrywali różnicą dwóch goli. W 76 min Zatoka zdobywa kontaktowego gola, po strzale Marcina Sawickiego z woleja zza pola karnego — informuje Końpa. Wcześniej doskonale spisał się Lichoład, wychodząc z opresji sam na sam z Malanowskim.

Po zdobyciu gola przyjezdni atakują non stop i osiągają zdecydowaną przewagę. W tym czasie bardzo dobrze broni bramkarz gospodarzy Paweł Brzozowski. Po strzale z rzutu wolnego Bartłomieja Koczary paruje piłkę na słupek, a ta opuszcza plac gry. Na dziesięć minut przed końcem Łukasz Wolak, zdobywa gola, ale arbiter go nie uznaje, dopatrując się spalonego.

W 86 min zespół trenera Zająca doprowadza jednak do remisu. W zamieszaniu podbramkowym na listę strzelców wpisuje się Wolak. W 95 min, w ostatniej akcji meczu, strzałem zza pola karnego, popisuje się Sawicki, zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu i w ten sposób o kolejne trzy punkty bogatsza stała się Zatoka. — Drużyna pokazała charakter i tym samym udowodniła, że potrafi wyjść z trudnej opresji. Zdobyte punkty bardzo cieszą, ale są też i mankamenty, nad którymi musimy popracować — ocenia Końpa.

Kolejny mecz mistrzowski Zatoka zagra w sobotę u siebie z Jeziorakiem Iława.

• Pozostałe wyniki 21 kolejki spotkań: Tęcza Biskupiec — Jeziorak Iława 5:1, Polonia Lidzbark Warmiński — Motor Lubawa 2:1, Błękitni Orneta — Mazur Ełk 0:0, Pisa Barczewo — Mamry Giżycko 1:6, MKS Korsze — Mrągowia Mrągowo 2:4, Olimpia Olsztynek — Stomil II Olsztyn 0:2, Granica Kętrzyn — Olimpia II Elbląg, Warmia Olsztyn — Delfin Rybno (odwołane z powodu zagrożenia epidemicznego)