Remis Zatoki, porażka rezerw Olimpii

2021-04-03 19:55:42(ost. akt: 2021-04-03 19:56:59)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pexels

Forbet IV Liga: Największą niespodzianką minionej kolejki jest porażka Olimpii II Elbląg z Warmią Olsztyn i to w dodatku, na własnym boisku. Połowiczny sukces odniosła Zatoka Braniewo, dzieląc się punktami z Jeziorakiem Iława.
• Zatoka Braniewo — Jeziorak Iława 1:1 (1:0)
1:0 — Wolak (3), 1:1 — Kwiatkowski (53)

Z przebiegu gry, remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Do przerwy gospodarze, grając z wiatrem już w 3 min gry, wyszli na prowadzenie, kiedy to po dośrodkowaniu Marcina Chomki, Łukasz Wolak z pola bramkowego skierował piłkę do siatki.

W pierwszej części meczu braniewianie mieli jeszcze jedną sytuację na zmianę wyniku, ale Daniel Jastrzębski, przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Jezioraka. Po przerwie role się odwróciły i to w ciągłym ataku byli iławianie, którzy ze strzału Michała Kwiatkowskiego doprowadzili do wyrównania.

• Olimpia II Elbląg — Warmia Olsztyn 0:1 (0:0)
0:1 — Filipek (53)

Faworyzowany zespół gospodarzy, mający w składzie kilku zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu, tym razem musiał uznać wyższość Warmii.

Gospodarze przez cały mecz byli w natarciu, ale zawodzili pod braka gości. Z kolei przyjezdni nastawili się na grę z kontry i po jednej z takich, grający trener Krzysztof Filipek wpisał się na listę strzelców.

Goście byli blisko zdobycia drugiego gola, ale piłka po uderzeniu Pawła Wiśniewskiego w 80 min obiła słupek.