Ojciec z synem strzelają aż miło

2021-05-18 09:04:48(ost. akt: 2021-05-18 09:07:14)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Rezerwy Zatoki Braniewo wysoko wygrali z Pamą Powodowo, bo aż 6:1. W meczu tym na listę strzelców wpisali się ojciec i syn Pszczołowscy. Jacek (49 lat) oraz Patryk (21) i tym samym przyczynili się do wysokiej wygranej swojego zespołu
• Zatoka II Braniewo — Pama Powodowo 6:1 (2:0)
1:0, 2:0 — Winnicki (18,44), 2:1 — Sz. Lichoład (47), 3:1 — Winnicki (50), 4:1 — Bieniuszewicz (68), 5:1 —J. Pszczołowski (76), 6:1 — P. Pszczołowski (84)

ZATOKA: T. Ptak — Uhryn, Niewiadomski, Jakimczuk (66 Klisz), Hebda (46 Woś), P. Pszczołowski, Rutkowski (84 Wileński), Ł. Ptak (82 Szczypiński), Prochna (72 J. Pszczołowski), Winnicki, Gruszka (66 Bieniuszewicz)

Losy spotkania rozstrzygnęły się już po niecałej godzinie gry, kiedy to Zatoka wygrywała 3:1. W tym czasie podopieczni trenera Jacka Ptaka, przewyższali gości we wszystkich elementach gry, a wynik powinien oscylować w granicach o trzy bramki więcej — stwierdza kierownik zespołu gospodarzy Eugeniusz Kasperek.

— Doskonałych sytuacji nie wykorzystali między innymi Mateusz Winnicki, Patryk Pszczołowski oraz Piotr Rutkowski, którzy będąc w sytuacjach sam na sam z bramkarzem gości mieli rozregulowane celowniki — dodaje.

Już początek spotkania pokazał, kto będzie rządził w tym spotkaniu. Już w 18 min po rzucie rożnym wykonywanym przez Łukasza Ptaka, Winnicki z pola bramkowego zdobył pierwszą bramkę. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0, bo błędzie obrońców gości.

Po przerwie, goście zdobyli, kontaktową, bardzo ładną bramkę, kiedy to na strzał z szesnastu metrów zdecydował się Szymon Lichoład i piłka trafiła w samo okienko bramki strzeżonej przez Tomasza Ptaka. W odpowiedzi Winnicki podwyższył rezultat na 3:1, nie bez winy bramkarza przyjezdnych. Na tym nie skończyły się popisy strzeleckie braniewian — mówi Kasperek. — W kolejnych minutach nasza przewaga wzrastała z minuty na minutę i to przyniosło efekty. Grając szybko, rozklepaliśmy rywala i zdobyliśmy kolejne trzy gole — mówi Kasperek. — Wygraliśmy ostatecznie 6:1, a goście i tak, mogą być zadowoleni, że wyżej tego pojedynku nie przegrali — stwierdza kierownik Kasperek.

Pozostałe wyniki 21 kolejki spotkań: Polonia Markusy — Pomowiec Gronowo Elbląskie 1:3, Syrena Młynary — Iskra Smykówko 1:3, KS Tyrowo — Wałsza Pieniężno 3:0, Zalew Frombork — Zagłada Lisów 1:3, Agat Jegłownik — MKS Miłakowo 2:5. Pauzował Piast Wilczęta.