Tym razem Mazur znacznie odskoczył Zatoce [ZDJĘCIA]

2021-08-30 11:04:33(ost. akt: 2021-08-30 11:10:09)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka

Tylko w pierwszej odsłonie spotkania, Zatoka Braniewo była równorzędnym partnerem dla Mazura Ełk, kiedy prowadziła 1:0. Po przerwie gospodarze zagrali z dużą determinacją, strzelili pięć bramek i pokazali, kto w tym pojedynku był górą.

• Mazur Ełk — Zatoka Braniewo 5:1 (0:1)
0:1 — Wolak (24), 1:1 — Lewandowski (51), 2:1 — Gosiewski (57), 3:1 — Stawicki (67), 4:1 — Gosiewski (69), 5:1 — Waszkiewicz (90)
ZATOKA: Roszkowski — Jastrzębski, Graczyk, Jakimczuk, Lewandowski, Szpakowski, Kimso, B. Wieliczko, Levenko, Szymanowski (80 Grzyb), Wolak

Mazur zagrał efektowniej i rozbił Zatokę, choć na udowodnienie swojej wyższości potrzebował nieco czasu. W pierwszej części pojedynku braniewianie pokazali się z dobrej strony. Stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale tylko raz umieścili piłkę w siatce. W 24 min Piotr Lewandowski dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne do Łukasza Wolaka, a ten trafiając głową dał prowadzenie swojemu zespołowi. W przerwie meczu, trener gospodarzy Paweł Sobolewski, przeprowadził w szatni z zawodnikami męską rozmowę i to dało pożądane efekty. Drużyna nie mając nic do stracenia, postawiła zdecydowanie na atak. Miejscowi ostro zabrali się do pracy i na efekty długo nie trzeba było czekać. W 51 min, wyrównanie szybko dał Jakub Lewandowski, który ubiegł obrońców oraz bramkarza Dawida Roszkowskiego i skierował piłkę do siatki. Po tej bramce drużyna z Ełku poszła za ciosem i zaczęła osiągać przewagę. Sześć min później, wyszła na prowadzenie po strzale Gosiewskiego. W kolejnych minutach braniewianie zaczęli opadać z sił, brakowało im koncentracji oraz wiary w sukces. W zespole wkradł się jeszcze chaos i w tym czasie niepodzielnie na boisku rządzili gospodarze. Nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, zdobywali teren, a że byli przy tym skuteczni, zdobyli jeszcze trzy gole i w ten sposób podopieczni trenera Piotra Zająca, ponieśli najwyższą porażkę w tym sezonie. Kolejny mecz Zatoka rozegra w tę sobotę u siebie ze spadkowiczem z III ligi Huraganem Morąg.

• Pozostałe wyniki 4.kolejki spotkań: Concordia Elbląg — Mrągowia Mrągowo 4:1 (3:1), Jeziorak Iława — Pisa Barczewo 0:1 (0:1), Błękitni Pasym — MKS Korsze 3:3 (2:1), Granica Kętrzyn — Olimpia II Elbląg 2:2 (0:1), Polonia Lidzbark Warmiński — Błękitni Orneta 3:1 (1:1), Kaczkan Huragan Morąg — Polonia Iłówo 1:1 (0:1), DKS Dobre Miasto — Motor Lubawa 1:1 (1:0)