Start Elbląg: Niespodzianka stała się faktem

2021-09-26 11:06:35(ost. akt: 2021-09-26 11:09:55)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przerwały w końcu złą passę z Piotrcovią Piotrków Tryb. Po ostatnich czterech porażkach z rzędu tym razem wywalczyły dwa punkty, a mogło być lepiej, gdyż bramkę na wagę zwycięstwa straciły na 3 sekundy przed końcem. Rzuty karne Start wygrał 3:2.
• Piotrcovia Piotrków Tryb — Start Elbląg 22:22 (karne 2:3, 12:8)

START: Pająk, Hypka, Żarnoch — Szczepanik 5, Cygan 4, Kopańska 4, Tarczyluk 3, Choromańska 2, Kostuch 2, Wołoszyk 1, Peplińska 1, Kozak, Dworniczuk, kary: 8 min

Najwięcej dla Piotrcovii: Trawczyńska, Oreszczuk, Klonowska po 4, Waga 3, kary: 6 min

Elblążanki w tym spotkaniu nie były faworytkami. Za Piotrcovią przemawiała własna publiczność i ostatnie 4 zwycięstwa w Superlidze nad Startem.

Drużyna gości rozpoczęła nie najlepiej, choć wynik meczu otworzyła Katarzyna Cygan. Po kwadransie gry, miejscowe wygrywały 7:3, a kolejne dwa gole dla przyjezdnych z rzutów karnych zdobyła Nikola Szczepanik.

W 18 min na tablicy wyników pokazał się rezultat 10:3 i zanosiło się na pogrom podopiecznych trenera Marcina Pilcha. Od tego momentu, coraz lepiej zaczęła się w bramce spisywać Wioleta Pająk, a elblążanki, wyprowadzając kontry, do przerwy, odrobiły trochę strat i przegrywały 8:12.

Po przerwie między słupkami w bramce elblążanek stanęła Aleksandra Hypka, która na początek obroniła rzut karny Aleksandry Oreszczuk i to podbudowało zespół elbląski. Start poprawił grę, nie tylko w defensywie, ale i w ataku zaczął być skuteczniejszy. Cały czas gonił wynik i po golu Pauliny Kopańskiej w 41 min gry doprowadził do remisu 12:12.

Chwilę wcześniej za 3 żółte kartki w konsekwencji czerwonej, boisko musiała opuścić Joanna Wołoszyk. Odpowiedzialność za grę, wzięła młodzież elbląska i zaczęła się walka na całego.

W 47 min Start prowadził 17:15, ale w 50 min był już kolejny piąty remis, tym razem 17:17. Za chwilę, po golu Kopańskiej, elblążanki były na prowadzeniu 18:17 i tę 1-bramkową przewagę utrzymywały do ostatniej akcji meczu, prowadząc 22:21.

Wówczas z prawego skrzydła rzuciła Patrycja Królikowska i doprowadziła do remisu 22:22. O wyniku meczu miały zadecydować rzuty karne. Tę próbę nerwów, lepiej wytrzymały zawodniczki Startu, które wygrały 3:2. Zwycięskie bramki na wagę 2 pkt zdobyły: Wiktoria Tarczyluk, Szczepanik oraz Iga Dworniczuk.

Kolejny mecz Start rozegra w środę u siebie z Eurobudem JKS Jarosław (godz. 18)

• Pozostałe wyniki 4. kolejki: KPR Kobierzyce — Perła Lublin 29:27 (11:13), Zagłębie Lubin — Suzuki Korona Kielce 29:25 (16:10)