Czarna niedziela dla rezerw Zatoki

2021-10-18 14:01:17(ost. akt: 2021-10-18 14:03:05)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Trzecią porażkę, a pierwszą w tym sezonie na własnym boisku poniosły rezerwy Zatoki Braniewo. Podopieczni trenera Jacka Ptaka przegrali z beniaminkiem Warmiakiem Łukta aż 0:4.
• Zatoka II Braniewo — Warmiak Łukta 0:4 (0:1)
0:1, 0:2, 0:3 — Kozłowski (38,47,55), 0:4 — Szostek (92)

ZATOKA II: Pruchniewski — P. Lewandowski, I. Grabowski (85 M.Lewandowski), Gruszka (46 Tomaszewski), Śniegocki, P. Pszczołowski, Rutkowski, Wolak, Piwowarski (85 Klisz), J. Pszczołowski (66 Szczypiński), Jakimczuk

Przed tym spotkaniem faworytem byli braniewianie, ale boisko wszystko to inaczej zweryfikowało.

Gospodarze, choć mieli w składzie dwóch czołowych piłkarzy z IV ligi Piotra Lewandowskiego i Łukasza Wolaka, zagrali na bardzo przeciętnym poziomie i zeszli z boiska pokonani — ocenia kierownik braniewskiej drużyny Eugeniusz Kasperek.

Tak słabo grającą Zatokę w tej rundzie na własnym boisku zapewne kibice nie oglądali — dodaje.

Katem dla tej drużyny okazał się Sebastian Kozłowski, który ustrzelił hat-tricka. Braniewianie tylko do przerwy dotrzymywali kroku przyjezdnym, kiedy na boisku występował jeszcze Przemysław Gruszka. Kiedy po przerwie z powodów osobistych musiał podziękować za grę, defensywa gospodarzy wyglądała jak "ser szwajcarski".

Wynik spotkania otworzył Kozłowski, wykorzystując błąd Jakuba Piwowarskiego i strzelając z 5 metrów, wyprowadził zespół z Łukty na prowadzenie.

Tuż po przerwie w ciągu dziesięciu min, ten sam zawodnik zdobył kolejne dwa gole i w tym momencie drużyna Warmiaka mogła się już czuć jak zwycięzca.

Kto wie, jakim wynikiem zakończyłby się ten mecz, gdyby Wolak w 60 min i Lewandowski w 64 min wykorzystali sytuacje sam na sam z bramkarzem gości.

Zamiast do siatki, piłka dwukrotnie przeleciała obok słupka.

Jeszcze w doliczonym czasie gry Warmiak poprawił rezultat meczu. Na strzał z 20 metrów zdecydował się Krzysztof Szostek i tuż przy słupku, piłka ugrzęzła w siatce — informuje Eugeniusz Kasperek.

• Pozostałe wyniki 11.kolejki: KS Tyrowo — Zagłada Lisów 3:1, Wałsza Pieniężno — Syrena Młynary 4:2, Pama Powodowo — Agat Jegłownik 1:3, Jastrząb Ględy — Barkas Tolkmicko 2:3, Piast Wilczęta — Polonia Markusy 5:1, Pomowiec Gronowo Elbląskie — Kormoran Bynowo 7:2.