Zatoka ma patent na Błękitnych [ZDJĘCIA]

2021-10-26 14:29:49(ost. akt: 2021-10-26 14:30:49)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

Kolejkę wcześniej Zatoka Braniewo pokonała Błękitnych Pasym 4:1, a w minioną sobotę wysoko pokonała także Błękitnych, ale tym razem z Ornety i to aż 5:0. Takie wyniki cieszą kibiców zespołu braniewskiego.

• Zatoka Braniewo — Błękitni Orneta 5:0 (1:0)
1:0 — Wolak (43), 2:0 — Levenko (56), 3:0 — Szpakowski (66), 4:0 — Levenko (76), 5:0 — Chomko (79)
ZATOKA: Roszkowski — Chomko, Szpakowski (85 Świątkowski), D. Wieliczko (85 Lewandowski), Wolak (79 Opalach), Levenko (77 Sabanov), Szymanowski, Jastrzębski, Jakimczuk, B. Wieliczko (67 Redesiuk), Grzyb.

Tego się nikt nie spodziewał. Podopieczni trenera Daniela Koguta wygrali drugi mecz z rzędu, a pokonując różnicą pięciu goli zespół z Ornety, odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Żeby było ciekawiej Zatoka w dwóch ostatnich spotkaniach, zdobyła aż dziewięć goli, o dwa więcej niż w poprzednich dziesięciu meczach. Wracając do spotkania, w pierwszej odsłonie pojedynku oba zespoły czuły przed sobą respekt. Gra była nerwowa i przeważnie toczyła się w środkowej strefie boiska. Jednak do przerwy górą byli braniewianie. Po strzale Łukasza Wolaka piłka zatrzepotała w siatce i w ten sposób otworzony został wynik spotkania. Jeszcze przed pójściem na przerwę do szatni, braniewianie mogli podwyższyć rezultat, ale piłka po uderzeniu z pola karnego przez Kubę Szymanowskiego, przeleciała obok bramki. Po przerwie ornecianie dążyli do zmiany wyniku i to oni przejęli inicjatywę, spychając braniewian do gry z kontry. Mimo optycznej przewagi nie mieli jednak pomysłu na strzelenie gola. Z kolei grająca z kontry drużyna Zatoki pokazała lwi pazur. Podopieczni trenera Koguta nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, szybko zdobywali teren, przedostawali się pod pole karne gości, a że przy tym byli skuteczni zdobyli jeszcze cztery gole i tym samym odprawili gości z bagażem pięciu bramek. Po meczu trener zwycięskiej drużyny Daniel Kogut powiedział: — Jak się tu nie cieszyć. Zespół pokazał charakter, był waleczny, a przy tym skuteczny i są tego efekty. Tak wysokiego zwycięstwa na pewno się nie spodziewałem. Kolejny mecz Zatoka rozegra w niedzielę o godz. 13.30 na wyjeździe z Olimpią II Elbląg.

• Pozostałe wyniki 12. kolejki spotkań: Jeziorak Iława — Granica Kętrzyn 1:2 (1:1), Błękitni Pasym — Mazur Ełk 2:1 (1:1), Huragan Morąg — Polonia Lidzbark Warmiński 0:2 (0:0), DKS Dobre Miasto — Concordia Elbląg 1:3 (1:0), Motor Lubawa — MKS Korsze 4:2 (2:0), Pisa Barczewo — Mrągowia Mrągowo 0:4 (0:3), Polonia Iłowo — Olimpia II Elbląg 3:2 (3:1)