Drugie zwycięstwo KPR Elbląg

2021-11-02 08:51:45(ost. akt: 2021-11-02 08:54:16)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Drugie zwycięstwo z rzędu, a pierwsze w tym sezonie zanotowali piłkarze ręczni KPR Elbląg. W szóstej kolejce pokonali Mazur Sierpc 22:18, będąc na prowadzeniu przez cały mecz.
• Mazur Sierpc — KPR Elbląg 18:22 (7:14)

KPR: Jaworski, Plak — Sparzak 7, Muracki 6, Peret 5, Nowakowski 3, Solecki 1, Lotarski, Załuski, Ronak, Bartkowski, Heyda, Sucharski, Tatar, Reseman.

Drugi mecz z rzędu wygrał zespół KPR. Tym razem na wyjeździe podopieczni trenera Damiana Malandego pokonali drużynę z Mazowsza Mazura Sierpc. Po bardzo dobrym początku, elblążanie, po szybkich atakach i dobrej grze w defensywie wygrywali już 8:1.

Gospodarze robili jednak wszystko, by ten rezultat poprawić, ale goście przez cały czas kontrolowali grę i w 26 min na tablicy wyników pokazał się rezultat 13:5. Tuż przed przerwą miejscowi odrobili, stratę jednego gola i przegrywali po 30 min gry 7:14. Po przerwie mecz nadal był pod kontrolą podopiecznych Malandego.

Elblążanie, jakby pewni swego, zaczęli grać nonszalancko, a była szansa, by tę przewagę powiększyć. Niestety goście marnowali sytuacje, za sytuacją, a miejscowi nie bawiąc się w zawiłe kombinacje, gonili wynik i z każdą minutą zmniejszali porażkę.

Na dwie minuty przed końcem przewaga elblążan zmalała do dwóch goli (20:18). Jednak końcówka ponownie należała do KPR. Po golach Adama Nowakowskiego i Dariusza Murackiego elblążanie wygrali ostatecznie 22:18 i tym samym stali się bogatsi o trzy punkty.