Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Młodzi matematycy powiatu

IX Powiatowy Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Trzecich

10 maja w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Trzecich. Inauguracja odbyła się w Auli Pacyny, gdzie Dyrektor Szkoły pan Marian Klukowski serdecznie powitał przybyłych gości i przedstawił komisję konkursową. Następnie uczniowie przeszli do sali lekcyjnej, losowali swoje miejsce i nastąpiło otworzenie koperty z kartami pracy oraz regulaminem konkursu. Do zmagań z zagadkami matematycznymi przystąpiło 20 reprezentantów szkół podstawowych powiatu braniewskiego. Uczniowie w czasie 45 minut rozwiązywali 22 zadania tekstowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań mogli oni zdobyć maksymalnie 22 punkty. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Beata Wachek- Dyrektor PKO BP SA w Braniewie, przewodniczący Rady Rodziców- pan Mariusz Furtak i koordynator- Anna Kaczmarzewska. Uczniowie, którzy zakończyli pracę- zaproszeni zostali na poczęstunek i zabawy przy tablicy interaktywnej. Ogłoszenie wyników konkursu przez jury nastąpiło ponownie w Auli Pacyny.
Najlepszymi okazali się:
I miejsce- Mateusz Genderka- SP Frombork
II miejsce- Artur Owsiak- SP nr 6 Braniewo
III miejsce- Piotr Gawdzik- SP Frombork

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Beatę Wachek- Dyrektora PKO BP SA w Braniewie, Burmistrza Urzędu Miasta Braniewa- Monikę Trzcińską, Ryszarda Szmatowicza- właściciela Księgarni „Akapit” w Braniewie oraz Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 6 w Braniewie.
Anna Kaczmarzewska- koordynator konkursu
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Kaczmarzewska oraz opublikowany na portalu Braniewo: Młodzi matematycy powiatu
Oceń artykuł:

(0)