Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Penkalski przeprasza Trzcińską - pierwsza wyborcza sprawa sądowa

Nie od dziś wiadomo, jakich środków rozgłosu używa były poseł z Braniewa w atakach politycznych. Jednak prawo obowiązuje wszystkich, również Pana Penkalskiego. Dr Wojciech Penkalski przeprasza Burmistrz Braniewa Monikę Trzcińską za nieprawdziwe informacje w swojej kampanii wyborczej.

Po rozpatrzeniu sprawy, Sąd w Elblągu uznał, że były poseł pisał nieprawdę i naruszył dobre imię obecnej Burmistrz.
Sąd nakazał opublikować oświadczenie, w którym Wojciech Penkalski ma przeprosić za naruszenie dobrego imienia Burmistrz Braniewa Moniki Trzcińskiej.

Oświadczenie Wojciecha Penkalskiego:
„Oświadczam, iż zamieszczona przeze mnie w ulotce wyborczej załączonej do wpisu na moim profilu na portalu Facebook w dniu 22 sierpnia 2018 r. informacja o tym, że Monika Trzcińska, jako kandydat na Burmistrza Miasta Braniewa uruchomiła procedurę sprzedaży kilku działek dla swoich znajomych jest niezgodna z prawdą i nie posiadam na to żadnych dowodów oraz zobowiązać uczestnika do utrzymywania tego sprostowania na jego profilu portalu Facebook przez okres 14 dni od daty uprawomocnienia się postanowienia;

„Przepraszam Panią Burmistrz Miasta Braniewa Monikę Trzcińską za to, że w moim materiale wyborczym znajdującym się w ulotce załączonej do wpisu na moim profilu portalu Facebook zawarłem naruszającą jej dobre imię informację sugerującą niezgodnie z prawdą, iż Pani Monika Trzcińska wykorzystuje pełnioną przez siebie funkcję do ułatwiania nabywania działek miejskich swoim znajomym”

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza rozprawa sądowa w trybie wyborczym z udziałem Pana Wojciecha Penkalskiego, w sądzie spotykał się również w poprzednich wyborach samorządowych w 2014 roku.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Portal Samorządowy Braniewa
Oceń artykuł:

(0)