Czwartek, 14 grudnia 2017. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Profil użytkownika Iwanka Murianka

Już wiemy, kto zaatakował polski konsulat w Łucku

Ukraińskie służby zatrzymały członków bandy „Torpeda”, powiązanej z działaczami prorosyjskiej Partii Regionów byłego prezydenta Wiktora Janukowycza. Są odpowiedzialni między innymi za ostrzelanie z granatnika polskiego konsulatu w Łucku.

Bandera nad Wisłą i Dnieprem

Dzisiejsze stosunki Polski i Ukrainy są chyba złe, jak nigdy dotąd. Zdaniem ukraińskiego historyka i publicysty Andrija Portnowa jest tak, bo historia stała się przedmiotem manipulacji politycznych, tak na Ukrainie, jak i w Polsce.

Po 1990 roku w stosunkach Polski z Ukrainą historia była zawsze...

Siostry Telniuk zaśpiewają Szewczenkę

Zapraszamy na wspaniałe koncerty, którego gwiazdami będą siostry Telniuk z Kijowa. Spotykamy się, aby uczcić rocznicę urodzin i śmierci Tarasa Szewczenki (9 marca 1814-10 marca 1861).

Hala i Łesia Telniuk zaśpiewają utwory do słów między innymi Wasyla Stusa, Tarasa Szewczenki i Oksany Zabużko....

Malezyjski samolot zestrzelono rosyjskim "Bukiem"

Dla normalnych ludzi to nie nowina. Bo wiedzieli o tym od dawna. Tylko proklemowscy agitatorzy bredzili coś o winie "banderwowców". Ciekawe tylko czy znajdą się odważni, żeby postawić Putina przed trybunałem w Hadze?

Zatem teraz wiemy to już oficjalnie. Ustalenia międzynarodowego śledztwa w...

Karpatian: Dla nadziei

Olsztyńska grupa "Karpatian" (dawny Berkut) nagrała piosenkę "Dla nadzieji" poświęconą walce Ukrainy o wolność i niepodległość.

Ten utwór jest jedną z dwóch wykonywanych po polsku piosenek, które wejdą w skład przygotowywanego albumu grupy «Співіснування» (Współistnienie). Karpatian...

Nadia Sawczenko: prosze o wybaczenie i wybaczam

- Jestem gotowa prosić o wybaczenie i wybaczyć. Proszę Polaków o wybaczenie za wszystkie krzywdy, jakie w czasie naszej długiej i trudnej histori doznali od Ukraińców - powiedziała bohaterska ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko, która w piątek w Lublinie odebrała nagrodę "Orła" Jana Karskiego.

Ukraina chce polską TV. zamiast rosyjskiej

Ukraina daje kolejny przykład na to, że konsekwentnie zrywa z rosyjsko-bolszewicką przeszłością. Na Ukrainie trwa dekomunizacja. Niedawno zakazano emisji 15 rosyjskich programów TV. W to miejsce Ukraińcy chcą polską TV.

Rada Narodowa ds. Telewizji i Radiofonii Ukrainy zwróciła się z oficjalna...

Piernik i barszcz pod jednym dachem

Do polskiego i ukraińskiego barszczu dodamy toruńskiego piernika i wiele tradycyjnych przysmaków z Warmii i Mazur, województwa kujawsko-pomorskiego oraz innych regionów. Zapraszamy 7 VIII polsko-ukraiński piknik organizowany w malowniczej kozackiej stanicy Ataman w Gutkowie koło Olsztyna.

Wigilia czyli Swiat Weczir. Boże Narodzenie czyli Rizdwo

Boże Narodzenie w Kościołach wschodnich rozpoczyna się 13 dni po świętach obchodzonych w Kościele rzymskokatolickim. Trzydniowe świętowanie jest zwieńczeniem okresu 40-dniowego postu, który obowiązuje również w dzień Wigilii.

Wigilia przypada we wtorek, 6 stycznia 2013 roku. W tym dniu...

Rosyjscy terroryści zamordowali Polaka

Pijani rosyjscy terroryści zamordowali obywatela RP, który ożenił się z Ukrainką i mieszkał w Doniecku, teraz okupowanym przez rosyjskich terrorystów. Oto oficjalne oświadczenie polskiego MSZ w tej sprawie z 4 grudnia 2014 roku:

Oświadczenie MSZ ws. polskiego obywatela postrzelonego w Doniecku Ministerstwo...