Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Podziel się:

Podziel się:

Ukraina chce polską TV. zamiast rosyjskiej

Ukraina daje kolejny przykład na to, że konsekwentnie zrywa z rosyjsko-bolszewicką przeszłością. Na Ukrainie trwa dekomunizacja. Niedawno zakazano emisji 15 rosyjskich programów TV. W to miejsce Ukraińcy chcą polską TV.

Rada Narodowa ds. Telewizji i Radiofonii Ukrainy zwróciła się z oficjalna prośbą do polskiej KRRiT o pomoc w zwiększeniu liczby polskich kanałów TV dostępnych w ukraińskich kablówkach.

Teraz w ukraińskich kablówkach można oglądać: TVP Polonia, TVP Info, TVP Historia i TVP Kultura.

Zgodnie z obowiązującym prawem na Ukrainie zagraniczne programy można pokazywać tylko po zgodzie tamtejszej Rada Narodowa ds. Telewizji i Radiofonii Ukrainy.

- Ze względu na duże zainteresowanie ukraińskich nadawców transmitowaniem polskich kanałów, Rada Narodowa ds. Telewizji i Radiofonii Ukrainy zwraca się do polskiej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z prośbą o wszechstronną pomoc w tej kwestii. Ze swojej strony zapewniamy, że wszystkie formalności niezbędne do wpisania polskich kanałów telewizyjnych na listę dostępnych na Ukrainie programów będą załatwione w jak najszybszym czasie - czytamy w oficjalnym pismie Rady.

W lutym na Ukrainie zakazano transmisji 15 rosyjskich kanałów z uwagi na „naruszenia prawa w zakresie bezpieczeństwa narodowego”. W ciągu ostatnich kliku miesięcy na Ukrainie zakazano też pokazywania prawie 400 rosyjskich filmów i seriali.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwanka Murianka oraz opublikowany na portalu Braniewo: Ukraina chce polską TV zamiast rosyjskiej
Oceń artykuł:

(0)