Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Podziel się:

Podziel się:

Już wiemy, kto zaatakował polski konsulat w Łucku

Ukraińskie służby zatrzymały członków bandy „Torpeda”, powiązanej z działaczami prorosyjskiej Partii Regionów byłego prezydenta Wiktora Janukowycza. Są odpowiedzialni między innymi za ostrzelanie z granatnika polskiego konsulatu w Łucku.

Są to mieszkańcy wschodniej części Ukrainy. Zatrzymano ich na Zakarpaciu. Mieli tam wysadzić stojący na Przełęczy Wareckiej węgierski pomnik. Według legendy Węgrzy mieli przez Przełęcz Warecką wejść w 896 roku. do Kotliny Naddunajskiej, przybywając do niej ze stepów nadwołżańskich. Pomnik upamiętnia to właśnie mityczne wydarzenie i stanowi dla Węgrów ważny element tradycji narodowej.

Wcześniej członkowie tej bandy zdewastowali między innymi synagogę w Czernowcach i próbowali podpalić synagogę we Lwowie, zaatakowali granatem ambasadę USA oraz próbowali wysadzić w powietrze pomnik ukraińskich żołnierzy, którzy zginęli w walkach z rosyjskimi najemnikami.

W marcu 2017 roku ostrzelali też z granatnika polski konsulat w Łucku.

fot. Facebook/Арсен Аваков
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Iwanka Murianka oraz opublikowany na portalu Ukraińcy: Już wiemy, kto zaatakował polski konsulat w Łucku
Oceń artykuł:

(0)