Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Profil użytkownika HSI

Zimowisko 1 GHDP im. Stefana Batorego "Odyseja umysłów"

W dniach 20 – 24.01.2020 roku harcerze z 1 Drużyny Harcerskiej im. Morskiej Jednostki Rakietowej działającej przy Szkole Podstawowej w Przerytem k. Lęborka gościli zaprzyjaźnione drużyny z Hufca ZHP Braniewo - 1 GHDP im. S. Batorego oraz 11 GDSH „Melcekuke”. Inspiracją do tegorocznego biwaku była „Odyseja Umysłów”, która uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe.

Akademia Harcerskich Technik

Być wytrwałym, silnym być , oto co przyświeca mi, to jest cel którego chce, Boże, tylko daj mi sił ...

W czasie ferii zimowych harcerze 1 Grunwaldzkiej Harcerskiej Drużyny Pożarniczej im. Stefana Batorego z Braniewa, 11 Drużyny Starszoharcerskiej Melcekuke z Pieniężna wraz z 1 Próbną Drużyną Harcerską...

Każdy śpiewać może... 25 Rozdziawa

Dnia 12.06.2017 r., w Braniewskim Centrum Kultury odbył się organizowany przez Hufiec ZHP Braniewo i 9 Grunwaldzką Harcerską Drużynę Sanitarną im. Obrońców Poczty Gdańskiej XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki „Rozdziawa 2017”.

Wzięło w nim udział ponad stu zuchów, harcerzy, instruktorów,...

Harcerze proponują wspólny letni wypoczynek.

Jednym z naszych harcerskich zadań jest organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym roku chcemy zorganizować biwaki lata nieobozowego, weźmiemy udział w Ogólnopolskim Zlocie Grunwaldzkim oraz zorganizujemy dwa obozy turystyczno - wypoczynkowe w miejscowości Rabka Ponice i Zalesie w Beskidach.

IX Zjazd Hufca ZHP Braniewo

Druhny i Druhowie , Przyjaciele Harcerstwa… 17 października 2015 roku zakończyłem kolejną kadencję komendanta hufca w związku powyższym chciałbym bardzo podziękować moim członkom komendy a szczególnie zastępcom: druhnie Karolinie i druhowi Jankowi, którzy na równi podjęli się współkierowania naszym hufcem. Jak wiecie jest to 20 rok mojego komendantowania, w porównaniu z innymi latami oceniam bardzo dobrze Wasze – moi zastępcy zaangażowanie. Nasze funkcję pełnimy społecznie nie raz kosztem czegoś to na dodatek mało tego jeszcze każdy z nas prowadzi własne drużyny, które nas wspierają w zadaniach hufcowych i są dla nas bodźcem motywującym i satysfakcjonującym w przygodzie, którą przeżywamy. Dziękuję wszystkim drużynowym, funkcyjnym hufca za codzienną służbę i wsparcie. Dziękuję rodzicom naszych podopiecznych za zaufanie jakim obdarzają wychowawców. Dziękuję władzom samorządowym, instytucjom, naszym przyjaciołom za pomoc i wsparcie. Dziękuję całej społeczności hufca: zuchom, harcerzom, harcerzom starszym, wędrownikom i instruktorom za wspólne budowanie wizerunku harcerstwa , za wybór sposobu życia – aktywnego w służbie, braterstwie i pracy nad sobą. D Z I Ę K U J Ę :) hm. Waldemar Wądzyński

To już XXIII Rajd Pieszy Boryna...

W ostatni weekend kwietnia (24-26.04) już po raz dwudziesty trzeci odbył się Wiosenny Rajd Pieszy „BORYNA”, organizowany przez Komendę Hufca ZHP Braniewo. Jak co roku, także podczas tej edycji uczestnikom towarzyszyło hasło przewodnie – tym razem „Hej me Bałtyckie Morze”.

Harcerskie Lato 2015

Drogi rodzicu, opiekunie Przedstawiamy Wam propozycję na letni wypoczynek dzieci i młodzieży, organizowany przez Hufiec ZHP Braniewo. W dniach 25.07-08.08.2015 roku zorganizujemy zgrupowanie obozów, w którym weźmie udział 110 uczestników: • Kolonia zuchowa, zuchy i dzieci niezrzeszone w ZHP w wieku 6-10 lat (zakwaterowanie w domkach typy krokus) • Obóz dla niezrzeszonych w ZHP w wieku 10-16 lat, zakwaterowanie w domkach typu Krokus • Obóz Harcerski dla harcerzy, zakwaterowanie pod namiotami.

Harcerska Gra Miejska

W ramach Dnia Myśli Braterskiej i Dni Bohatera Hufca Braniewo, 21 lutego została zorganizowana przez 1 Grunwaldzką Harcerską Drużynę Pożarniczą im. Stefana Batorego „Miejska gra terenowa”. Udział wzięli w niej harcerze, harcerze starsi i wędrownicy naszego hufca. Celem było pokazanie, że w ciekawy i kreatywny sposób można połączyć naukę historii naszego braniewskiego hufca z techniką harcerską i dobrą zabawą.

Zuchowe spotkanie w Krainie Smerfów

Impreza zuchowa pt. „W wiosce smerfów” odbyła się dnia 28.02.2015r. na Sali gimnastycznej SP3 w Braniewie, w godzinach 11.00-16.00. Uczestniczyło w niej prawie 70 zuchów i 15 harcerzy wraz z instruktorami. Celem imprezy było zapoznanie zuchów ze światem Smerfów i przeniesienie ich do magicznej smerfowej krainy.

XXII Wiosenny Rajd Pieszy BORYNA „Jestem eko”

W dniach 11 – 13 kwietnia 2014 roku, już po raz dwudziesty drugi, odbył się Wiosenny Rajd Pieszy BORYNA, którego organizatorem była Komenda Hufca ZHP Braniewo. Partnerami tegorocznej edycji były Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Zaporowo oraz Starostwo Powiatowe w Braniewie. W związku z 90 rocznicą istnienia Lasów Państwowych, honorowy patronat nad imprezą objęło Nadleśnictwo Zaporowo.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »