Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Każdy śpiewać może... 25 Rozdziawa

Dnia 12.06.2017 r., w Braniewskim Centrum Kultury odbył się organizowany przez Hufiec ZHP Braniewo i 9 Grunwaldzką Harcerską Drużynę Sanitarną im. Obrońców Poczty Gdańskiej XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki „Rozdziawa 2017”.

Wzięło w nim udział ponad stu zuchów, harcerzy, instruktorów, a także osoby nie zrzeszone. Uczestnikami byli głównie mieszkańcy powiatu braniewskiego (Braniewo, Frombork, Pieniężno), ale nie tylko (Lidzbark Warmiński).
Festiwal rozpoczął występ Pana Tomasza Owczarka, który wspominał swoje pierwsze sukcesy muzyczne odniesione właśnie na "Rozdziawie".
Występy jury oceniło trzy osobowe jury w składzie: p. Agnieszka Owczarek, p. Maria Jędrasik oraz p. Radosław Wójtowicz. W konkursie przyznano następujące nagrody:
w kategorii 5-9 lat
I miejsce: Grupa Przedszkolna „Sówki” ze Szkoły Podstawowej nr 3
II miejsce: 1 GGZ „Wesoła Gromada”
III miejsce: 5 GGZ „Kolorowe Smoczusie”
9 GGZ „Roześmiane Nutki”
Wyróżniono: 10 GGZ „Poszukiwacze Przygód” oraz 22 GGZ „Wesoła Gromada”
w kategorii 10-13 lat (wielopoziomowej):
I miejsce: 1 GHDP im. Stefana Batorego
II miejsce: 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej
w kategorii 14-17 lat:
I miejsce: 66 ADH „Nelki” z Lidzbarka Warmińskiego
II miejsce: 6 GDH im. Mikołaja Kopernika z Fromborka
w kategorii 18+: wyróżniono HKT „WARM”
Nagrodzone i wyróżnione zespoły otrzymały nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy i statuetki.
Pomiędzy występami można było obejrzeć popisy tancerzy Karoliny Jędrasik i Radosława Wójtowicza oraz wysłuchać utworów granych na kontrabasie przez Zofię Sapińską. W czasie obrad jury na uczestników czekała pyszna zupa oraz słodki poczęstunek.
Impreza była współfinansowana ze środków Powiatu Braniewskiego, w ramach otwartego konkursu ofert, w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.
Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w organizacji imprezy, a także uczestnikom za udział i wkład pracy w przygotowanie.

phm. Anna Karolina Fiedorowicz

Galeria z festiwalu: https://plus.google.com/photos/107065173797997839149/albums/6430835757916698321
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: HSI oraz opublikowany na portalu Braniewo: Każdy śpiewać może... 25 Rozdziawa
Oceń artykuł:

(0)