Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Zuchowe spotkanie w Krainie Smerfów

Impreza zuchowa pt. „W wiosce smerfów” odbyła się dnia 28.02.2015r. na Sali gimnastycznej SP3 w Braniewie, w godzinach 11.00-16.00. Uczestniczyło w niej prawie 70 zuchów i 15 harcerzy wraz z instruktorami. Celem imprezy było zapoznanie zuchów ze światem Smerfów i przeniesienie ich do magicznej smerfowej krainy.

Po przybyciu wszystkich zuchów, rozpoczęliśmy imprezę apelem i zameldowaniem się gromad zuchowych. Następnie zuchy wybrały sobie, swoje własne smerfne imiona i wraz ze swoimi gromadami grały w „kalambury”. Polegały one na tym, że zuchy musiały pokazać reszcie gromady swoje imię, pokazując cechy danego Smerfa.
Później pląsaliśmy i bawiliśmy się w „SMERFOWY TEATR”. Gdy skończyliśmy jeść śniadanie, przyszła do nas najlepsza przyjaciółka Smerfów – dh. Karolina Węgrecka – i powiedziała, że Smerfy zostały porwane przez Gargamela, a my musimy je uwolnić. Wkrótce wyruszyliśmy gromadami, na wyprawę ratowniczą wokół szkoły, by uratować Smerfy. Na punktach stali kolejni przyjaciele Smerfów, którzy mówili nam, gdzie mamy iść dalej, by je odnaleźć. Na każdym punkcie gromada dostawała 1 smerfojagodę za wykonanie jakiegoś zadania. Na końcu, gdy wszystkie gromady zebrały się razem, zuchy wykupiły Smerfy, które były namalowane na plakatach, tymi smerfojagodami i tak uratowały Smerfy przed zjedzeniem.
Gdy powróciliśmy, do Wioski Smerfów (salę gimnastyczną), dh. Eliza opowiedziała nam bajkę o Smerfach Kucharzu i Łasuchu. Następnie, w gromadach, wymyślaliśmy własną, smerfową bajkę i inscenizowaliśmy ją.
Po wyczerpującej wyprawie ratowniczej i inscenizowaniu smerfowych bajek, zjedliśmy II śniadanie, złożone z bułek i soczków.
W końcu przeszedł czas rozstania. Zakończyliśmy imprezę uroczystym apelem, na którym zuchy otrzymały sprawność „Smerfa” oraz dyplomy pamiątkowe i książki, dh. Magda została drużynową 9GGZ „Roześmiane Nutki”, a dh. Patrycja została przyboczną 5GZ „Kolorowe Smoczusie”. Po apelu, wyszliśmy na dwór, by jeszcze troszkę się pobawić, przed przyjściem rodziców.
Jesteśmy bardzo wdzięczni organizatorom imprezy – Namiestnictwu Zuchowemu „Gwiezdny Pył” z pwd. Mileną Magdziarczyk na czele, oraz 5GZ „Kolorowe Smoczusie”. Dziękujemy !
Dziękujemy bardzo Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 w Braniewie za udostępnienie nam Sali gimnastycznej.

Opracowała: Pionierka Eliza Giebień

więcej zdjęć na galerii Hufca ZHP Braniewo www.braniewo.zhp.pl
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: HSI oraz opublikowany na portalu Braniewo: Zuchowe spotkanie w Krainie Smerfów
Oceń artykuł:

(0)