Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Harcerskie Lato 2015

Drogi rodzicu, opiekunie Przedstawiamy Wam propozycję na letni wypoczynek dzieci i młodzieży, organizowany przez Hufiec ZHP Braniewo. W dniach 25.07-08.08.2015 roku zorganizujemy zgrupowanie obozów, w którym weźmie udział 110 uczestników: • Kolonia zuchowa, zuchy i dzieci niezrzeszone w ZHP w wieku 6-10 lat (zakwaterowanie w domkach typy krokus) • Obóz dla niezrzeszonych w ZHP w wieku 10-16 lat, zakwaterowanie w domkach typu Krokus • Obóz Harcerski dla harcerzy, zakwaterowanie pod namiotami.

O ośrodku słów kilka
Ośrodek obozowo - biwakowy hufca ZHP Ruda Śląska w Kuźnicy Brzeźnickiej to miejsce od roku 1966 przyjazne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów a w szczególności harcerzy i sportowców ceniących aktywny wypoczynek na łonie przyrody oraz przygoda liczy się ponad wszystko.
Oferujemy cudowne miejsce do spędzenia wolnego czasu, w przepięknej leśnej okolicy w oddaleniu od hałasu, zgiełku i tłumów ludzi. Właśnie tu nad przepięknie wijącą się pośród zakoli rzeką Kocinką o bardzo czystej wodzie, z piaszczystą i bezpieczną plażą można spokojnie wypocząć. Liczne kolonie dla dzieci zrzeszonych w ZHP, stowarzyszeniach i nie tylko potwierdzają atrakcyjność miejsca. Obozy harcerskie i młodzieżowe organizowane w ośrodku pozwalają na organizację różnego rodzaju wycieczek i wypadów. Stąd można wyruszyć na wycieczkę rowerową, pieszą czy spływa kajakowy pozwalającą poznać piękno polskiej przyrody. W odległości około 6 km znajduje się zalew z możliwością wypożyczenia łódek, rowerów wodnych. Otaczające ośrodek lasy iglaste wytwarzają specyficzny mikroklimat pozwalający szybko podreperować swoje zdrowie. Aktywny wypoczynek na łonie przyrody i w oparciu o atrakcje sportowe (kompleks boisk sportowych, mini siłownia, stoły ping pongowe oraz rowery) jest dla osób aktywnych najlepszym sposobem spędzania wolnego czasu.
W programie poznanie, kultury regionu, wycieczki, autokarowe, rowerowe, wędrówki po Jurze Krakowsko –Częstochowskiej wiele gier, zabaw i zajęć dostosowanych do grup wiekowych.
Koszt obozu: 970 zł osoby niezrzeszone w ZHP, 900 zł członkowie ZHP (są to osoby ujęte w ewidencji ZHP z opłaconymi składkami członkowskimi).
Kuźnica położona jest w takim miejscu, że nawet niektóre mapy jej nie uwzględniają. Jeśli chcemy ją znaleźć to trzeba szukać jej na mapie przy drodze numer 492 pomiędzy Ważnymi Młynami a Łobodnem na granicy województw łódzkiego i śląskiego. Jeśli chcemy ośrodek w Kuźnicy znaleźć lub trafić do niego według GPS to namiary są następujące: 51°01'28.1"N 19°06'28.7"E

więcej informacji na stronie: https://sites.google.com/site/kuznicabrzeznicka/home
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: HSI oraz opublikowany na portalu Braniewo: Harcerskie Lato 2015. Zobacz jak możesz spędzić wakacje
Oceń artykuł:

(0)