Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

To już XXIII Rajd Pieszy Boryna...

W ostatni weekend kwietnia (24-26.04) już po raz dwudziesty trzeci odbył się Wiosenny Rajd Pieszy „BORYNA”, organizowany przez Komendę Hufca ZHP Braniewo. Jak co roku, także podczas tej edycji uczestnikom towarzyszyło hasło przewodnie – tym razem „Hej me Bałtyckie Morze”.

Nieprzypadkowa zatem była zaplanowana trasa, przebiegająca częściowo nad Zalewem Wiślanym, naszym małym morzem: Braniewo – Garbina - Bogdany – Frombork (24.04), Frombork – Różaniec – Podgórze – Braniewo (25.04). W rajdzie uczestniczyli przedstawicie drużyn harcerskich braniewskiego hufca: 1 GHDP im. Stefana Batorego, 5 GDH im. Fryderyka Chopina, 9 GHDS im. Obrońców Poczty Gdańskiej, 10 GDH im. 9 Brygady Kawalerii Pancernej i 11 DSH „Melcekuke”, instruktorzy oraz sympatycy lokalnego środowiska harcerskiego, razem około osiemdziesięciu osób. W ciągu dwóch dni wędrówki, pokonali oni trochę ponad trzydzieści kilometrów.
Pierwszego dnia (piątek) uczestnicy rajdu mieli okazję przejść malowniczą drogą, prowadzącą między innymi obok wczesnośredniowiecznego, wielokulturowego grodziska, zamieszkanego niegdyś przez Prusów, znajdującego się nieopodal Bogdan. Po dotarciu do Fromborka i rozlokowaniu się w Zespole Szkół, w którym odbywał się nocleg, wzięli oni udział w zajęciach, wzmacniających pracę w grupie i wzajemne zaufanie.
Dzień drugi (sobota) był bardzo słoneczny. W promieniach słońca, z lekkim wiatrem za plecami uczestnicy rajdu wyruszyli z Fromborka do Różańca, gdzie spędzili kilka chwil na pobliskiej plaży, mogąc podziwiać między innymi stado około trzydziestu łabędzi (Zalew Wiślany stanowi jedno z największych pierzowisk łabędzia krzykliwego i niemego w kraju). Z Różańca przez Podgórz dotarli oni do Braniewa, gdzie nad stawem przy ulicy Długiej (kąpielisko miejskie) odbyło się ognisko. Wieczorem, w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie, w którym odbywał się drugi nocleg, miało miejsce śpiewogranie w klimacie szantowym, podczas którego dh. Daria Wrona złożyła zobowiązanie instruktorskie.
XXIII Wiosenny Rajd Pieszy zakończył się w niedzielę, apelem końcowym i pożegnalnym kręgiem, w którym udział wzięli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Braniewie.
Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji rajdu: Starostwu Powiatowemu w Braniewie (dofinansowanie imprezy), Nadleśnictwu Zaporowo (organizacja ogniska, pomoc w wyznaczaniu trasy rajdu), Zespołowi Szkół we Fromborku i Zespołowi Szkół Budowlanych w Braniewie (za udostępnienie pomieszczeń na noclegi) oraz Państwu Annie i Mirosławowi Ławrukajtis za zorganizowanie odpoczynku w trakcie sobotniej trasy.

Do zobaczenia na kolejnej trasie!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: HSI oraz opublikowany na portalu Braniewo: To był już XXIII Rajd Pieszy Boryna...
Oceń artykuł:

(0)