Zatoka kończy rok na 8. miejscu

2014-11-20 11:23:35(ost. akt: 2014-11-20 11:25:35)
Zatoka zajęła miejsce w środku tabeli, ale mogło być zdecydowanie lepiej

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Druga kolejka z rundy wiosennej rozegrana awansem przyniosła trzy punkty Zatoce Braniewo. Zespół trenera Włodka Obrębskiego zakończył rok 2014. po zwycięstwie z DKS Dobre Miasto miejscem w środku tabeli.
Zatoka w pierwszym meczu z DKS zdobyła komplet punktów wygrywając 1:0. Później jednak ten wynik został zweryfikowany na korzyść DKS za grę przez 2 minuty bez młodzieżowaca w zespole braniewian. Tym razem przy ul. Botanicznej goście jeszcze raz przegrali, ale w bardzo dramatycznych okolicznościach prowadząc nawet 2:1. W pierwszej połowie już w 2 min. gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale Daniel Komorowski strzelił tuż obok słupka. Trzy minuty później Cezary Ciepliński główką skierował piłkę w słupek, ale na miejscu był Damian Fudala,który wyprowadził swoją drużynę po dobitce na prowadzenie. W 31 min. najaktywniejszy w ekipie DKS Krystian Sobol zapewnił swojemu zespołowi remis, a nieco później ten sam zawodnik ośmieszył defensywę Zatoki i trafił do siatki po raz drugi. Zatoka schodziła więc do szatni na przerwę w smutnym nastroju.

Po zmianie stron na boisku królowała tylko jedna ekipa. Na bramkę DKS sunął atak jeden za drugim, a efektem tego były dwa gole. W 51 min. Kuba Szymanowski doprowadził do remisu. Na dodatek zmiany,które dokonał trener Obrębski tylko wzmogły siłę ataku Zatoki i trzecia bramka wisiała w powietrzu. Na murawę weszli Radosław Wiśniewski i Paweł Niewiadomski i ten duet był inicjatorem kilku udanych akcji. W 80 min. Daniel Komorowski po dośrodkowaniu z prawej strony główką skierował piłkę do siatki i było 3:2. Taki wynik zapewnił Zatoce udany, "zimowy sen" i komplet punktów oraz awans na ósme miejsce w ligowej tabeli.

W sumie było to zasłużone zwycięstwo Zatoki, a wynik mógłby być nawet wyższy i goście też nie mogliby narzekać. Szkoda tylko,że z tą drużyną na skutek niedopatrzenia w pierwszym meczu braniewianie w konfrontacji z DKS nie dopisali sobie do dorobku 6 punktów,a nie tylko trzy.

Przerwa zimowa to czas na analizę występu Zatoki w 17. meczach jesiennych. Zarząd Zatoki także będzie z pewnością myślał nad zmianami kadrowymi, gdyż kilku piłkarzy nie zasługuje na grę w IV lidze, a jak się przyjrzy kto gra w sąsiednich klubach, to kibicom Zatoki robi się smutno. Czy wychowankowie Zatoki nie mogą grać w Braniewie tylko tułać się po obcych drużynach ?

Zatoka Braniewo -DKS Dobre Miasto 3:2(1:2)
Bramki: 1:0 Fudala (5), 1:1,1:2 - Sobol (31,41), 2:2 - Szymanowski (51), 3:2 - Komorowski (80)

Zatoka: Kondryszyn - Gapski, Ciepliński, Brzezicki, Chomko, Zieliński, Fudala, Lewandowski (65 Wiśniewski),Rogowski (67 Niewiadomski), Szymanowski, Komorowski.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: