MKS Zatoka wiceliderem na półmetku rozgrywek

2016-11-02 09:45:47(ost. akt: 2016-11-02 09:53:00)

MKS Zatoka Braniewo - wicelider po rundzie jesiennej

Autor zdjęcia: Adam Jakubiak

Zakończyli rozgrywki rundy jesiennej piłkarze MKS Zatoka Braniewo. W ostatniej, piętnastej kolejce zespół trenera Pawła Karpowicza zremisował z Unią Susz-sąsiadem z ligowej tabeli. Mecz zakończył się sprawiedliwym, bezbramkowym wynikiem z tą jednak różnicą, że Unia spadła na czwarte miejsce, a Zatoka pozostała na drugim.
Ten mecz miał być hitem XV. kolejki. Zatoka przed pierwszym gwizdkiem sędziego w Suszu zajmowała przecież drugie miejsce, a gospodarze trzecie. Mecz pomimo bezbramkowego wyniku dostarczył kibicom w Suszu wiele emocji. Gospodarze obrali defensywny wariant gry i więcej uwagi poświęcali szczelnemu kryciu i dostępu do własnej bramki niż ofensywie. Ale o zdobyciu bramki też myśleli. Miały tej ostatniej taktyce pomóc groźne kontry.

W pierwszej połowie zabrakło nieco precyzji przy strzałach Łukaszowi Wolakowi i Nikodemowi Szalkowskiemu, którzy gdyby mocniej i dokładnej trafili z dystansu, to Zatoka mogłaby i powinna objąć prowadzenie.

W drugiej części spotkania mecz miał podobny scenariusz. Miejscowi grali nawet w dziewięciu na własnej połowie i próbowali groźnie kontrować. W doliczonym czasie gry braniewianie "wrócili z dalekiej podróży", kiedy to jedna z kontr Unii o mało co nie zakończyłaby się zdobyciem gola na wagę kompletu punktów. W 92. minucie (sędzia doliczył 3. minuty) napastnik Unii w sytuacji sam na sam z młodym, zaledwie 16-letnim bramkarzem Zatoki Oskarem Mastalerzem nie zdołał go pokonać. Golkiper Zatoki odbił piłkę nogami i ta wyszła w pole. Za taką interwencję zebrał od swoich kolegów zasłużone gratulacje.

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie dwie kolejki z rundy wiosennej przełożył na jesień i tak Zatoka rozegra jeszcze dwa spotkania. W najbliższą sobotę wyjeżdża do Białej Piskiej rywalizować ze Zniczem (u siebie było 0:2), a tydzień później rozegra ostatni mecz w tym roku z liderem - GKS Wikielec z którą to drużyną Zatoka ma porachunki z drugiej kolejki. Braniewianie występując w roli gości doznali najwyższej porażki w I. rundzie przegrywając ze spadkowiczem z III ligi aż 0:6.

Szczególnie za tydzień czeka Zatokę ciężkie zadanie. Z pewnością zabraknie w zespole Wolaka i Matelskiego (sprawy zawodowe), pauzujących za kartki Koczary i Chomki oraz wątpliwy jest udział kapitana zespołu Cezarego Cieplińskiego. W dalszym ciągu kontuzję leczy Daniel Komorowski. Tak więc skład na rewanż ze Zniczem nie zapowiada się różowo.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją: